Přístavba MŠ v Sokolnicích

Vážení občané,

dovolte mi, abych Vás informoval o skutečnosti, že dnešního dne, tedy 29.05.2023, byla podepsána smlouva o dílo na přístavbu dvou tříd mateřské školy v naší obci. Tím dojde k rozšíření celkové kapacity o 48 míst a doufáme, že tímto budou uspokojeni do budoucna všichni uchazeči o přijetí dětí z řad našich občanů. Podpis smlouvy byl vázán na poskytnutí finančních prostředků z dotace. O tuto jsme požádali už v 10/2022. Závaznou informaci o tom, že dotaci obdržíme, jsme získali teprve dne 22.05.2023.  Bez obdržených peněz z dotace bychom přístavbu nemohli realizovat. Proto vedení obce, ani vedení MŠ, nemohlo poskytnout nikomu z Vás konkrétnější informace o termínu zahájení stavby. Není to naše neschopnost, ale neustále jsme čekali na to, kdy se vše posune ku předu. Stavba tedy započne již na přelomu června a července a trvat by měla maximálně 14 měsíců. O těchto letních prázdninách nebude MŠ z výše uvedených důvodů v provozu. Jsme si vědomi toho, že pro některé z Vás to znamená velký problém. Proto obec, společně s Lípou, komunitním centrem, v tuto chvíli zajišťuje možnost zřídit pro děti z MŠ 14denní program, který by problém, alespoň některým z Vás, pomohl částečně eliminovat. O přesném termínu i o dalších podrobnostech tohoto programu Vás budeme, prostřednictvím komunitního centra Lípa, co nejdříve informovat.

-starosta-