Jednorázový příspěvek na dítě

Vážení občané,

informujeme Vás, že od 15. srpna 2022 mají rodiče možnost podat žádost na Ministerstvo práce a sociálních věcí o jednorázový příspěvek na dítě ve výši 5.000,- Kč. O dávku mohou žádat rodiče, kteří nedostali v červenci za měsíc červen přídavky na děti. Těm, kteří je obdrželi, přišla dávka automaticky. Žádat bude možné online na webu MPSV (zde je nutné mít elektronickou identitu občana), nebo osobně na vybraných kontaktních místech veřejné správy Czech POINT, kterými jsou krajské, městské a obecní úřady. Od 1. října bude možné žádat také na pobočkách České pošty.

Žádosti na Czech POINTu na Obecním úřadě v Sokolnicích je možné podávat v úředních hodinách Obecního úřadu, pondělí a středa 8.00-11.30 a 12.30-17.00 hodin.

K žádosti o příspěvek na dítě si prosím nachystejte:

- občanský průkaz
- údaje k dětem (ideálně rodný list): jméno, příjmení, rodné příjmení, rodné číslo.
- údaje k manželovi/partnerovi ve společné domácnosti: jméno, příjmení, rodné příjmení, rodné číslo
- kontaktní email, telefonní číslo
- číslo bankovního účtu pro zaslání příspěvku