Změna jízdních řádů

Vážení občané,

informujeme Vás, že od 01.07.2022 nebude obsluhovat autobusová linka č. 40 obce Sokolnice a Újezd u Brna, ale nová autobusová linka 74. Důvodem je efektivnější řešení obsluhy obcí mimo Brno. Četnost spojení a intervaly mezi spoji nové linky 74 zůstanou na stávající úrovni linky 40. Znamená to tedy, že ve špičkách pracovních dní bude zajištěn interval 30 minut (ráno i 20 minut), mimo tuto dobu se pak bude jednat o interval 60 minut. Večer a o víkendech pak bude interval prodloužen na 120 minut. Viz jízdní řád v příloze.

Autobusová linka 40 bude i nadále zachována, bude však jezdit pouze na území města Brna (z Tuřan k Univerzitnímu kampusu). Nová autobusová linka 74 bude vedena do Brna na ÚAN Zvonařku, kdy mezi Komárovem a ÚAN Zvonařkou bude vedena ul. Plotní s možností těsného přestupu na tramvajovou linku 12. Výhodou vedení linky 74 z ÚAN Zvonařky spočívá zejména ve směru z Brna v tom, že linka bude vyjíždět z výchozí zastávky včas a nebude tak zdržována jízdou po komunikacích s hustým provozem. U linky 40 totiž bohužel docházelo často k situacím, že zejména v odpolední špičce při jízdě z Brna směr Sokolnice bávala často opožděna i v řádu desítek minut, což vedlo k rozvázání přípojů mezi autobusem a vlakem v železniční stanici Sokolnice-Telnice pro cestující z jižní části Brna ve směru na Křenovice . Díky výchozí zastávce na ÚAN Zvonařce (odjezdové stanoviště č. 4) a vedením autobusu po ul. Plotní, tak nelze předpokládat výrazné zpoždění při jízdě z Brna.
Provoz linky 74 budou zajišťovat nové nízkopodlažní klimatizované autobusy městského typu splňující nejvyšší standardy kvality cestování.

Děkujeme za pochopení,
KORDIS JMK