Sokolnice – autobusové zastávky u hřbitova

Název projektu: SOKOLNICE – AUTOBUSOVÉ ZASTÁVKY U HŘBITOVA
Registrační číslo projektu: CZ.06.4.59/0.0/0.0/16_038/0014394
Žadatel: Obec Sokolnice, Komenského 435, 664 52 Sokolnice

Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií

Naše obec je příjemcem projektu „SOKOLNICE – AUTOBUSOVÉ ZASTÁVKY U HŘBITOVA“, financovaného z Integrovaného regionálního operačního programu, výzvy č. 53 „Udržitelná doprava  integrované projekty CLLD“.

Cílem projektu je zvýšení bezpečnosti dopravy a komunikace pro pěší v obci Sokolnice. Realizovaná stavba zvýší bezpečnost a pohodlí pohybu chodců v části obce Sokolnice, a zároveň sníží docházkovou vzdálenost k zastávkám veřejné hromadné dopravy.

Cíle bude dosaženo revitalizací lokality v okrajové části obce Sokolnice spočívající ve vybudování obousměrné autobusově zastávky U Hřbitova včetně nástupišť a jednoho zálivu autobusové zastávky (ve směru na Sokolnice), vybudováním navazujících chodníků, místa pro přecházení, veřejného osvětlení a v neposlední řadě vegetačními úpravami dotčených pozemků.

Projekt si klade za cíl vytvořit bezpečné podmínky pro přemísťování osob v obci bez negativního vlivu na udržitelnou spotřebu přírodních zdrojů, a to jak za využití možnosti nemotorové formy dopravy, tedy konkrétně jak komunikací pro pěší, tak i prostřednictvím zpřístupnění hromadné veřejné dopravy osobám s omezenou schopností pohybu a orientace.

Doba realizace projektu: 1. 9. 2019 – 30. 9. 2021.

Celkové výdaje projektu: 5 889 665,30 Kč.

Celkové způsobilé výdaje projektu: 700 000,00 Kč.

Mgr. Libor Beránek, starosta obce