Informace o budoucím fungování linky č. 40

Vážení občané,

protože se mezi některými z vás objevily informace o možné změně trasy linky č. 40 (podložené mj. srpnovým vydáním obecního zpravodaje Újezdu u Brna), obrátili jsme se s příslušným dotazem na KORDIS JMK - vedoucího dopravního odd. Níže vám k této problematice poskytujeme jeho odpověď. Doufáme, že touto odpovědí jsou dostatečně eliminovány vaše případné obavy.

„Dobrý den pane starosto,

v současné době předpokládáme, že trasa linky 40 bude i do budoucna vedena přes Hlavní nádrží a dále směr Univerzitní kampus. Na konečné zastávce na Úzké by tak již linka 40 neměla být ukončena. To je předpokládám pro vaše občany příznivá zpráva. Stejně tak v současné době není uvažováno o zkrácení linky 40 o úsek Sokolnice – Újezd u Brna. Jelikož centrum Sokolnic obsluhuje jako jediná páteřní linka 40 (účelové spoje linky 73 stejně jako doplňkovou linku 151 nepočítám), tak rozhodně není na místě zrušit obsluhu Sokolnic linkou 40. O tomto se nikdy neuvažovalo”.

Michal Kocourek

KORDIS JMK