Dobrý den,
obracím se na Vás s žádostí o uvědomění občanů Vašich obcí o zákazu vstupu do obory Sokolnice. Po nedělní vichřici se zde nachází mnoho zlomů, vývratů, většinou jednotlivých, polovyvrácených stromů, včetně nebezpečně zavěšených větví. Za účelem ochrany zdraví a životů osob jsme nuceni oboru uzavřít veřejnosti až do odstranění následků vichřice. S ohledem na poškození lesních porostů větrnou kalamitou na celém území podniku předpokládáme zpracování nahodilých těžeb v oboře Sokolnice během následujících cca 3 týdnů. Na zákaz vstupu do obory samozřejmě upozorníme i vyvěšením cedulí u vstupních bran. Informaci o zákazu vstupu by ale podle nás bylo dobré občanům přilehlých obcí zprostředkovat ještě např. obecním rozhlasem.
O ukončení zákazu vstupu do obory Vás budeme informovat.

Děkuji za spolupráci

Ing. Pavel Čacký
zástupce ředitele pro hospodářskou činnost

Mendelova univerzita v Brně