Pozvánka

Dne 13. října 2017, otevíráme v muzeu ve Šlapanicích novou výstavu Atlas ptáků neobyčejných a velkou interaktivní hernu Podivuhodný příběh ztraceného deníku. Výstava Atlas ptáků neobyčejných, připravená ve spolupráci s Muzeem Komenského v Přerově, Vás seznámí s tajemnými ptáky z různých částí světa v mýtech, bájích, legendách i lidových tradicích. Na výstavu navazuje velká herna Podivuhodný příběh ztraceného deníku, kde se prostřednictvím útržků deníkových záznamů se vydáte po stopách ztroskotané výpravy na neznámém ostrově. Potkáte bájné tvory, rozluštíte šifry a pokusíte se nalézt záhadného tvora, za nímž se dobrodruzi z výpravy původně vydali. Kromě úžasného dobrodružství u nás najdete i odpočinek a spoustu knížek s dávnými příběhy a bestiáře. Můžete si také navrhnout vlastní příšeru, rostlinu, věc nebo příběh a přidat svůj originální příspěvek do našeho muzejního bestiáře.

Z důvodu plánované rekonstrukce osvětlení bude mít interaktivní herna omezenou dobu trvání. Pro více informací volejte 544 228 029 nebo sledujte Facebook muzea https://cs-cz.facebook.com/muzeumbrnenska/.

Těšíme se na návštěvu!

Mgr. Hana Sedláčková