Aktuální informace

V souvislosti s novými mimořádnými veterinárními opatřeními k zamezení šíření nebezpečné nákazy – afrického moru prasat na území České republiky HZS JmK ve spolupráci s Krajskou veterinární správou JMK předává další aktuální informace:

Informace ke 14. 7. 2017:
V následujících dokumentech naleznete nařízení Státní veterinární správy k odlovu prasete divokého na vymezeném území ČR a další pokyny pro chovatele, zpracovatele a subjekty, nakládající s vedlejšími živočišnými produkty.

Informace k 10. 7. 2017:
V souvislosti s výskytem afrického moru prasat v ČR HZS JmK ve spolupráci s Krajskou veterinární správou JMK předává aktuální informace k této nákaze a doporučenému chování při nálezu uhynulého prasete.

Postup při nálezu uhynulého prasete
Při nálezu uhynulého prasete prosím kontaktujte krizovou linku Krajské veterinární správy JMK (nezasílat SMS), která funguje nepřetržitě na telefoním čísle 720 995 213.
Postupy pro obyvatelstvo a uživatele honitby při nálezu uhynulého prasete naleznete na stránkách SVS ČR
Aktuální informace k africkému moru prasat v ČR naleznete na stránkách SVS ČR