Seniorská obálka

Seniorská obálka pomůže usnadnit řešení v situacích, kdy se dostanete do tísně a ohrožení zdraví nebo života. Na tuto kartu vyplňte základní údaje o svých alergiích, nemocech, lécích (včetně dávkování), kontakty na své blízké osoby a praktického lékaře. Kartu umístěte na viditelném místě ve Vašem bytě nebo domě - na dveřích lednice nebo vnitřní straně vchodových dveří. Integrované složky záchranného sytému Jihomoravského kraje (zdravotnická záchranná služba, hasiči a policie) jsou o umístění karty informováni a budou ji hledat vždy na těchto místech.

Rozhlasový spot o Seniorské obálce zde (19. 7. 2018, mp3, 3,6 MB).

Seniorská obálka ke stažení ZDE (pdf, 1,1 MB) a v černobílém provedení ZDE (pdf, 500 kB)

Pravidla pro vyplnění ke stažení ZDE (pdf, 1,4 MB)

Historie vzniku obálky ke stažení ZDE (pdf, 260 kB)

Kontaktní osoba pro další informace:
Dana Žižkovská, koordinátorka pro Jihomoravský kraj projektu Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň, Ministerstvo práce a sociálních věcí, detašované pracoviště Brno-Řečkovice a Mokrá Hora Terezy Novákové 62a, 62100 Brno, mobil: 770 11 65 65, e-mail: dana.zizkovska@mpsv.cz, www.mpsv.cz.