Pozvánka

„Sokolnice žijí hudbou“ velkých skladatelů již třetím rokem. Cyklus koncertů v prostorách sokolnického zámku v letošním roce pokračuje letním open-air na nádvoří, které je tentokrát zcela věnované jedinému skladateli, jímž je Antonio Vivaldi. Fenomenální houslista a významný skladatel je autorem patrně nejpopulárnějšího houslového koncertu hudební historie s názvem Čtvero ročních dob. Tato, na svoji dobu revoluční a velmi emotivní hudba, nás provede celým rokem tak, jak to nesvede ani ten nejlepší vypravěč, ba ani filmový. Interpretem bude přední brněnský komorní orchestr CZECH VIRTUOSI se sólistou Pavlem Wallingerem.

Historickou zajímavostí je skutečnost, že Vivaldi věnoval právě toto dílo svému příteli a mecenášovi Václavu hraběti z Morzinu. Předkové tohoto významného českého šlechtice prodali v 15. století panství Mitrovice rodu, jehož potomci moravské větve se později stávají majiteli, mimo jiné, i zámku Sokolnice.
A protože kouzelné červnové teplé noci je třeba náležitě užít, je pro nespavce připraven ještě bonus v podobě žhavých argentinských rytmů v altánu zámeckého parku. Astor Piazzolla nás rovněž provede celým rokem, pro změnu však v Buenos Aires, a v podání klavírního tria Orion.

Všechny milovníky hudby zve Obec Sokolnice.